Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami "Gawędy o Legnicy". Tym razem poprowadzi je duet Wojciech Morawiec & Zbigniew Brzeziński.

W ostatni wtorek (29 maja), w sali Maneżowej legnickiej Akademii Rycerskiej miała miejsce promocja najnowszego wydawnictwa naszego Stowarzyszenia - pracy zbiorowej pod redakcją Marii Kubasik & Marka Żaka pt.: MARZEC '68. PRZYCZYNY I NASTĘPSTWA. 

W czasie ostatniego spotkania z cyklu "Gawędy o Legnicy" ich gospodarz, w osobie niezastąpionego Wojciecha Morawca, zabrał nas do katedralnej wieży. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami wykonanymi w czasie tego wyjątkowego spaceru.

W maju, duet Wojciech Morawiec & Jan Brodecki zabiorą Państwa do wieży legnickiej Katedry. UWAGA: ze względów technicznych będzie to spotkanie z limitem osobowym.

Z wielką radością informujemy, że 29 maja (wtorek) odbędzie się promocja kolejnego wydawnictwa książkowego spod znaku Stowarzyszenia „Pamięć i Dialog”.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Gawędy o Legnicy". Tym razem odwiedzimy cmentarz żydowski przy ul. Wrocławskiej.

Przypominamy, że tylko do 15 kwietnia można zgłaszać swoje kandydatury do Nagrody im. Jurgena Gretschela.