Wojciech Morawiec i Jan Plewczyński zapraszają na ostatnie w tym roku "Gawędy o Legnicy". Grudniowe spotkanie zostanie poświęcone instrumentom muzycznym.

W najbliższą środę zapraszamy na kolejne "Gawędy o Legnicy". Duet prowadzący, w osobach Wojciecha Morawca i Jana Brodeckiego, zaprasza na opowieść o legnickich koszarach. 

Serdecznie zapraszamy na jutrzejsze spotkanie w ramach cyklu "Gawędy o Legnicy". Tym razem, duet Wojciech Morawiec & Jan Brodecki, opowiedzą o legnickich koszarach.

W piątek, 5 października 2018 r. w Klubie Nauczyciela w Legnicy przy ul. Jordana, została wręczona po raz pierwszy nagroda im. Jürgena Gretschela "Śląskie Niebo”.  

W ostatni poniedziałek (tj. 17 września 2018 r.) w Sali Maneżowej legnickiej Akademii Rycerskiej odbyła się promocja najnowszej książki pióra dr Wojciecha Konduszy.

Stowarzyszenie „Pamięć i Dialog” oraz Prezydent Miasta Legnicy, Niemieckie Towarzystwo Kulturalno-Społeczne w Legnicy i Wydawnictwo EDYTOR zapraszają na wręczenie nagrody im. Jürgena Gretschela. Uroczystość odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 18.00 w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana 17 w Legnicy.

Wszyscy zainteresowani najnowszą publikacją Naszego kolegi Wojciecha Konduszy, której premiera odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Sali Maneżowej legnickiej Akademii Rycerskiej, mogą zapoznać się z jednym z jej fragmentów, który został opublikowany na portalu historycznym Historykon w formie artykułu popularnonaukowego.