Wojciech Morawiec i Jan Plewczyński zapraszają na ostatnie w tym roku "Gawędy o Legnicy". Grudniowe spotkanie zostanie poświęcone instrumentom muzycznym. Zapraszamy w najbliższy czwartek (tj. 13 grudnia) do siedziby Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej 22.

 

Gawędy 12 2018

 

Tradycyjne kilka słów od Wojciecha Morawca:

Każdy kto składa melodię (komponuje) ma do dyspozycji 7 tonów podstawowych i 5 półtonów. Niby mało, ale wykorzystując tę bazę Bach w swoich utworach organowych przedstawił kaskady dźwięków, Paganini tworzył kaprysy, z którymi nie wszyscy skrzypkowie mają odwagę się zmierzyć, Bethoven tworzył tak monumentalne symfonie, że można je przyrównać do potężnych katedr. Te dźwięki były zapisywane na papierze, ale żeby te utwory odtworzyć, trzeba sięgnąć po przedmioty, które tworzą tony.
Chcemy zaprezentować pasjonatów, którzy kochają te przedmioty nazywane instrumentami muzycznymi. Dbają o nie, skutecznie je używają i potra-fią o nich opowiadać. Zapraszamy do Legnickiej Biblioteki Publicznej, 13 grudnia 2018 roku, na godzinę 17.00. Zaproście w naszym imieniu swoich przyjaciół i wspólnie, prawie świątecznie, posłuchajmy tych pięknych dźwięków.