Pamiątkowa tablica poświęcona dziesięciu zamordowanym i skremowanym uczestnikom Wielkiej Ucieczki (The Great Escape), która w maju tego roku została odsłonięta na legnickim cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej, została przyozdobiona trójkolorowym bukiecikiem, symbolem pamięci o czechosłowackich lotnikach.

W najbliższy czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Gawędy o Legnicy". Tym razem spotykamy się jednak w legnickim Muzeum Miedzi.

Serdecznie zapraszamy na listopadowe spotkanie z cyklu GAWĘDY O LEGNICY.

Wczoraj (czwartek, 10 X 2019 r.) odbyła się ceremonia wręczenie tegorocznej nagrody im.Jurgena Gretschela „Śląskie Niebo”.

Serdecznie zapraszamy na prezentacjenajnowszego wydawnictwa spod logo PAMIĘĆ I DIALOG, która odbędzie się 17 października (czwartek) w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Stowarzyszenie PAMIĘĆ I DIALOG zaprasza na wręczenie Nagrody im. J. Gretschela. Uroczystość odbędzie się 10 października 2019 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy.

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze po wakacjach „Gawędy o Legnicy”. Serdecznie zapraszamy do Legnickiej Biblioteki Publicznej, gdzie w ostatni czwartek miesiąca będzie na Państwa czekał duet Morawiec & Piaskowski.