W czwartek 5 marca w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej odbyła się promocja najnowszego wydawnictwa stowarzyszenia "Pamięć i Dialog" - Druga Twarz Liegnitz. Część 2.

Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie zostało nominowane do Nagrody Miasta Legnicy.

W najnowszym numerze "Dziejów Najnowszych" (nr 4/2019), czasopiśmie Instytutu Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, ukazał się artykuł Marka Żaka pt. Narodziny "Małej Moskwy". O wysiedleniu ludności polskiej w Legnicy za rzekę Kaczawę w lipcu 1945 roku

5 marca (środa) o godz. 17.00 w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej odbędzie promocja książki Wojciecha Morawca i Rogera Piaskowskiego "Druga Twarz Liegnitz. Część 2". 

Stowarzyszenie „Pamięć i Dialog” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ALMANACH SZTUKI ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO, zatytułowane Symbolizm i transcendencja - czwartek 27 lutego, godz. 17.00, Legnicka Biblioteka Publiczna przy ul. Piastowskiej 22.

Podczas uroczystości z okazji 50-lecia Towarzystwa Miłośników Legnicy „Pro Legnica”, przedstawiciele „PiD” wręczyli Pani Antoninie Trawnik „medal” honorowy naszego stowarzyszenia i list gratulacyjny, którego treść zamieszczamy poniżej.

FAKT CZY FAMA? Kilka refleksji o sztuce współczesnej Legnicy i Zagłębia Miedziowego już w najbliższy czwartek (30 stycznia).